Lucky Culture Garantisi

Ürünlerimiz, 3 ay süre ile üretimden kaynaklanan her türlü hataya karşı garantilidir.

Tadilat ve bakım işlemlerinin başlatılabilmesi için, ürünün satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte mağazalarımıza başvurmanız gerekmektedir. Garanti kartı veya fişi olmayan ürünler garanti kapsamında değildir.

İnternet sitemizden satın alınan ürünler için, sipariş numarası belirterek hello@lucky-culture.com adresine e posta göndermeniz yeterlidir. En kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır.

Satın aldığınız ürünlerin daha uzun ömürlü olması için lütfen Bakım Etiketini okuyunuz.

Tamir Süresi

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Hükümleri Uyarınca Garanti kapsamındaki ürünlerin azami tamir süresi 30 iş günüdür.

Tamir işlemi tamamlandıktan sonra belirtmiş olduğunuz telefon veya e posta adresinden gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra, size verilen tamir fişiniz ile ürününüzü teslim alabilirsiniz.

Lucky Culture Garantisi ile 3 Ay Süresince Garanti Kapsamına Dahil Olan Tamir İşlemleri

Lucky Culture garantisinin devam edebilmesi için, üçüncü şahıs ve kurumların ürünlere herhangi bir şekilde müdahalede bulunmamış olmaları gerekmektedir.

Ürünün yanlış kullanımından dolayı veya kaza sonucu kırılması, zarar görmesi durumlarında ürün garanti kapsamı dışında kalır.

Tamiratın gerçekleştirebilmesi için, ürünün orijinal haline getirilebilir olmasının mümkün olması gerekmektedir.

Kararma

Lucky Culture, garanti kapsamında ürünlerin kaplamasını 3 ay boyunca ücretsiz yenilemektedir.

Garanti süresinin geçtiği durumlarda, ürün incelendikten sonra tadilatı mümkün olduğu takdirde ücretli bakıma alınabilir.

Zincir Kopması

Darbe veya takılma sonucu kopan, kırılan ya da hasar gören zincirler garanti kapsamı dışındadır.

Üretici hatasından dolayı kaynak veya birleşme yerlerinden kopan ürünler, 3 ay boyunca Lucky Culture Garantisi ile ücretsiz olarak tamir edilir.

Taş veya Mine Düşmesi

Olası durumlarda ürün incelemeye alınır, üretim kaynaklı sorun tespit edilirse garanti kapsamında ürünün tadilatı veya değişimi yapılır.

Çarpma veya sıkışma sonucu hasar tespit edilirse ürün garanti kapsamı dışında kalır. Ancak Lucky Culture yetkilisi atölyeden onay aldıktan sonra ücretli tadilat işlemi başlatılır.

Üretimden Kalkan Ürünler

Üretimi sonlanmış ürünlerin tadilatı, sadece yedek parçanın mevcut olduğu durumlarda yapılabilmektedir. Böyle durumlarda, Lucky Culture yetkilisi atölyeden onay aldıktan sonra tadilat işlemini başlatır.

Vintage ve Tek Ürünler

Her biri tek olan, yenilenerek satılan vintage ürünlerimizin tadilatı, Lucky Culture yetkilisinin atölyeden aldığı onay sonrasında başlatılır. Ürünlerin parçalarının kırılması, taşlarının düşmesi veya kaybolması durumunda, kullanıcının da onayı ile benzer parça veya taş kullanılır. Üretimden kaynaklı bir sorun olduğu ve parça veya taş bulunamadığı durumlarda, ürün değişimi yapılır.

Özel Üretim

Yüzük ölçüsü, zincir uzunluğu gibi özel istek ile üretilen ürünler 3 ay boyunca Lucky Culture Garantisi kapsamındadır.

Garanti süresinin geçtiği durumlarda, ürün incelendikten sonra tadilatı mümkün olduğu takdirde ücretli bakıma alınabilir.

Ürünlerin parçalarının kırılması, taşlarının düşmesi veya kaybolması durumunda, kullanıcının da onayı ile benzer parça veya taş kullanılır. Üretimden kaynaklı bir sorun olduğu ve benzer parça veya taş bulunamadığı durumlarda, ürün değişimi yapılır.

Kargo

Tamir ve bakım işlemlerinde kargo ücreti, üretimden kaynaklanan bir sorun olmadığı takdirde alıcı tarafından karşılanır.