Kristaller ve Özellikleri

0 comments

Tasarımlarımızda kullandığımız kristallerin özelliklerini kısaca özetledik. 

 
Ametist
Ametist, kan dolaşımı ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip pozitife dönüştürür. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Çoğu insanın üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Meditasyon için en ideal taşlardan biridir.

 
Agat / Akik
Agat taşı servet ve iyi şans getirir. Auranızı temizler ve stabilize eder. Sevgi ve cesaret vererek negatif durumlardan çıkmanıza yardımcı olur. Güçlü arındırıcı ve şifalı özelliğiyle agat, zihin, beden ve ruh için çok faydalıdır. Yenileyici ve canlandırıcı etkisiyle, negatif enerjileri uzaklaştırır.

Aragonit

 Çok uzun bir zamandır dünyada bulunduğundan şifa gücü ve özellikleri yoğun bir taştır. Bütün taşların özelliklerini ve şifasını içinde bulundurur. Maruz kaldığımız radyasyona karşı da belli bir oranda koruma sağlar. Üzerinde taşıyan kişiye sakinlik ve huzur, yorgunluk hissedenlere canlılık verir.

Ay Taşı
 
Ay taşı duygusal denge ve şans getirdiğine inanılan bir taştır. Dişil enerji, umut, duyarlılık, sezgi ve psişik kabiliyeti artırır. İş ve aşk hayatında başarıyı destekler. Sevginin bütün türleriyle bağlantılıdır. Yeni başlangıçlar, içsel gelişim ve kuvvetin taşıdır. Güçlü bolluk ve bereket enerjilerini getirdiği söylenir.
 

 
Amazonit 

Amazonit, Eski Mezopotamya zamanından beri takı olarak kullanılmıştır. Yatıştırıcı ve sakinleştirici bir kristal türüdür. Negatif enerjiyi yok eder, üzüntü ve kederi geride bırakmanıza yardımcı olur. Uyum ve denge sağlar. İyileşme ve refah için güçlü bir tılsımdır. Kendinizi güçlü hissetmenizi sağlar. Dişil ve eril enerjiyi dengeler.

Dumanlı Kuvars 

Dumanlı kuvars enerjiyi stabilize etmesiyle bilinir. Stres, korku, kıskançlık gibi olumsuz duyguların üstesinden gelmemize yardımcı olur. En etkili kök çakra taşıdır. İletişim bozukluklarına karşı etkilidir. Kişinin yaşanılan ana odaklanarak iç huzura ulaşmasını sağlar.

 
florit

 Florit 

Florit taşı faydaları bakımından en güçlü taşlardan birisidir. Enerjisi, yatıştırıcı ve huzur vericidir. Negatif titreşimleri kendine çeker ve nötr hale getirir. Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar. Karar vermeyi ve konsantrasyon becerisini artırır.

 

Garnet (Lal Taşı)

 Sağlık taşı olarak da bilinen garnet, bağışıklık sistemini güçlendirir ve canlandırır. Genellikle kabus ve zihinsel depresyon durumlarında, şifa olarak kullanılır. Negatif enerjileri pozitife dönüştürerek zihnin ve bedenin şifalanmasına ve güçlenmesine yardımcı olur. Cinsel enerjiyi dengeleyerek, sevgi ve bağlılığı güçlendirir. Garnet taşının, kullanıcısını doğal afetlerden, nazardan koruduğuna ve mutlu bir aile hayatı yarattığına inanılır.

Jasper

Jasper, besleyici, sıcak ve koruyucu bir kristaldir. İçindeki çizgiler şifa gücünün ve enerjisinin artmasını sağlar. Koruyucu özellik taşıyan Jasper, etraftaki negatif enerjileri absorbe eder. Topraklama ve istikrar sağlar. Rahatlama, güvenlik, güç ve şifa verir. Jasper, bereketi artırır ve güçlü bir afrodizyak olduğuna inanılır.

 
kaktüs kuvars
 

Kaktüs Kuvars

 Ana kristal ve onu çevreleyen minik kristalcikler tarafından tüm yönlere yayılan çok güçlü bir şifa enerjisi vardır. Barış ve huzur taşıdır. Koruyucu özelliğiyle negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürür. İç huzur ve mutluluk getirir.

kalsedon
 
 

Kalsedon

Kalsedon, Amerika Yerlileri tarafından kutsal bir taş olarak kabul edilir. Zihin, beden, duygu ve ruhun uyum içinde çalışmasına yardımcı olur. Olumsuz düşünceleri, duyguları ve negatif enerjiyi emer, dağıtır, kötü rüyaları azaltır. Melankoliyi hafifleterek duygusal dengeyi geliştirir.

kristal kuvars

Kristal Kuvars

Kuvars zihnin ve bedenin tüm bölgelerinde çalışır. Enerjiyi uyandırıp, yükseltip, ileterek düşünceleri berraklaştırır. Enerjiyi yoğunlaştırarak ilettiği için meditasyon için mükemmel bir taştır. Yüksek benlikle bağlantı sağlar ve olumsuzlukları ortadan kaldırır. Düşüncelere netlik kazandırır ve farkındalığı arttırır. Her durumda çok güçlü bir şifa kaynağıdır.

labradorit

Labradorit

Labradorit Kristali dönüşüm ve sihrin taşıdır. Tüm çakralar ile uyum içindedir. Güçlü bir koruma kalkanı oluşturmasının yanı sıra dişil enerji ve psişik yetenekleri güçlendirir. Labradorit, metabolizmayı dengeleyip düzenleyerek kilo vermeye yardımcı olan mükemmel bir taştır .

 
limon kuvars

Limon Kuvars

Enerji veren bir renk olarak bilinen sarı yaratıcılık, düzen, iyimserlik ve sağlık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Limon kuvarsla yapılan meditasyon, zihninizi berraklaştırarak hayalini kurduğunuz geleceğe ve amaçlarınıza ulaşmak için konsantrasyonu arttırır.

 
lapis lazuli
Lapis Lazuli

Lapis lazuli gerçeğin taşıdır. Ruhsal, sözlü ve yazılı dürüstlüğü teşvik eder. Hafıza ve entellektüel yetenekleri geliştirmek için mükemmel bir taştır. İletişimin tüm çeşitlerinde kullanılır. Dostluk ve uyumun taşıdır.

Mavi Topaz

Mavi Topaz

Bu gök mavisi taş, 5. çakrayı dengeler, kendinizi ifade etmenizi güçlendirerek  yazılı ve sözlü iletişiminizi geliştirmenizi sağlar. Önemli bir bedensel ve ruhsal iyileştiricidir. Göz hastalıklarına karşı korur. Mavi topaz gerçeği, bilgeliği ve bağışlamayı getirir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve 3. Göz Çakrası ile zihinsel becerilerinizi geliştirir. Ayrıca neşe, bolluk ve bereket getirdiğine inanılır.

Moldavit

Moldavit

Yaklaşık on beş milyon yıl önce dev gibi bir meteorun dünyaya çarpması sonucu oluşmuştur. Güçlü bir enerji potansiyeline sahip olduğu için moldaviti kullanan kişinin enerjisi bu taşı etkilemez, ancak taşın enerjisi kullanan kişiyi etkiler ve kullanıcı bu etkileşimi ve kendindeki değişimi farkeder. Moldavit bir harekete geçirme yani aktifleştirme taşıdır, tedavi edici özelliği yoktur.

pembe kuvars

Pembe Kuvars

Aşk taşı olarak da bilinen pembe kuvars, kalbin taşıdır. Kendinizi olduğunuz gibi kabullenmenizi sağlayarak, gereksiz hırslarınızdan temizlenmenize yardımcı olur. Yatıştırıcı etkisi ile kalbi rahatlatır. Bağışıklık sisteminizi destekler. Hipertansiyona ve kalpteki ritmik rahatsızlıklara iyi gelir. 

Pirit

Pirit  (Enayi Altını)

 Zenginlik taşı olarak bilinen pirit zenginlik enerjisini arttırır, bolluk ve bereketi çoğaltır. Pirit taşının kan dolaşımına iyi geldiği bilinir. Yaşam enerjisi verir ve ruhsal anlamda temizlik sağlar. Dürüstlüğün simgesidir. Unutkanlığa ve beyin yorgunluğuna iyi gelir. rutil kuvars

Rutil Kuvars

Rutil kuvars ruhsal gelişimi teşvik eden, aydınlanmaya yardımcı olan bir kristal türüdür. Hücresel seviyede dokuları yenilediğine inanılmaktadır. Bu nedenle yaşlanma sürecini yavaşlatmak için kullanılır. Uykusuzluk ve depresyon tedavisine destek olur. Korku, fobi ve kaygıyı ortadan kaldırır, insanların kendilerine yönlendirdikleri kızgınlığın giderilmesinde etkilidir.

Sitrin

Sitrin

Hayatın her alanında başarı ve bolluk getirdiğine inanılır.  Ortamdaki istenmeyen enerjilerin engellenmesi için kullanılır. Ancak kuvars kristali gibi negatif enerjiyi bünyesinde toplamaz. Bu nedenle arındırma işlemine çok fazla ihtiyaç duymaz. Zihinsel berakklığı arttırır ve taşıyan kişiye mutluluk verir.

turkuaz

Turkuaz

İran Nişabur’dan çıkartılan Nişabur Turkuazı, turkuazların en iyisi, gözbebeğidir. Pers inanışına göre yeni ayın turkuaza yansıması şans getirir ve kötülükleri uzaklaştırır. Gökyüzü taşı olarak bilinen turkuaz boğaz çakrasını dengeler ve radyasyondan korur. Ayrıca takılarda kullanılan ilk doğal taş olarak tarihe geçmiştir.

 

turmalin

 

Turmalin

Turmalin çağlar boyunca güçlü iyileştirici özellikleri için kullanılmıştır. Ying ve yang enerjisini, beynin sağ ve sol bölümlerini dengelediği düşünülür. Duygusal sorunları tedavi edici özelliğe sahiptir. Yeşil kısımları hayat enerjisini besler, pembe kısımları ise rahatlatır ve dengeler. Kalp çakrasını arındırır ve blokajlarını kaldırır. Ovaladığınız zaman aşk ve şans getirdiğine inanılır.
 

Leave a comment

All blog comments are checked prior to publishing
You have successfully subscribed!
This email has been registered
ico-collapse
0
Recently Viewed
ic-cross-line-top
Top
ic-expand
ic-cross-line-top