Koç Burcu

0 comments

Koç  Burcu Özellikleri

21 Mart- 20 Nisan

Koç Burcunun Genel Özellikleri

İlk Burç

Zodyak kuşağının ilk burcu olan koç enerjisi ile herkesin parmakla gösterdiği burçlardan birisidir. Son derece hareketli ve dinamiktir. Koçlar, daimi olarak bir hareket ve çalışma içindedirler çünkü kendilerini en iyi bu şekilde ifade edebildiklerini oldukça iyi bilirler. Eğer bir koçu tek başına bırakır ya da hiçbir iş yapmaması için ısrar ederseniz kısa sürede kendisini rahatsız hissettiğini görürsünüz. Kendileri iş yapmasa da yapanları izlemekten de hoşlanırlar çünkü kendilerini iş yapıyormuş gibi hissetmiş olurlar. Böyle durumlarda Koçlar için yapılabilecek en iyi şey kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak adına onları çalışma alanlarında serbest bırakmaktır.

 

Koç Burcu İmaj

Ne İstediğini Bilen Koç

İstekleri de fevkalade güçlüdür. Ne istediklerini bilen güçlü karakterlerdir. Burçlarının simgesi olan koç da inatlarını, hayatta tutunma içgüdülerini ve uslanmaz devamlılıklarını betimler. Koçları anlamak ve isteklerini yerine getirmek için onları iyice dinlemeniz gerekmektedir.

Koçlar ve İstekleri

Yaşamını istekleri yönlendirir denilebilir.  Kendi hayatını kendi kurmak üzerine oldukça gelişmiş güdülere sahiptir. İstediği her şeye çok çalışarak da olsa sahip olacağını bildiği için de çalışmaktan yılmaz. Gerçek motivasyon insanlarıdır.  Eğer büyük bir olay olmazsa hiçbir zaman için motivasyon düşüklüğü yaşamazlar.  Sadece kendileri için çalışmaz aynı zamanda sevdikleri için ellerinden geleni yaparlar çünkü onlar sevginin paylaştıkça çoğaldığını ve bir bütün olduğunu da iyi bilirler.

Ayakları Yere Basan Koç

Koçlarda güçlü bir "ben" duygusu vardır. Narsist derecede kendilerine düşkün olmasalar da varlıklarının farkına varacak kadar kendilerinin bilincindedirler.

 

Bilimi ve bilimle uğraşanları sever hatta pozitif bilim onun da büyük ilgisini çeker. Bilimin deneylerle oluşu, doğru sonucu verene kadar denenebiliyor oluşu bilimi onun gözünde önemli kılar.  Çünkü kesin ve açık şeylerden hoşlanır. Bir yerlerde işin içine birazcık mistik şeyler girmeye başlarsa oradan uzaklaşacaktır çünkü bilmediği sularda yüzmek koç insanına göre değildir. Ayakları yere bastığı sürece her türlü suda yürümeye hazırdır fakat eğer suyun dibi bulanıksa işte o zaman işe uzak durur. İnsanların yapabileceklerini hayal edebildiği ve hatta daha önce deneyimlediği için sağlamcıdır demek gerçekten çok doğrudur.

Bağımsız Koç İnsanı

Davranışları ani, tepkileri ise serttir. Yarasına bastığınız süreçte kızgın bir boğadan farkı kalmayacaktır çünkü o normal şartlar altında kimsenin canını yakmak istemeden sakin ve kendi halinde bir hayat sürmeyi seçmiştir. Ters giden şeylerde kendisini tedirgin hisseder ve saldırıya geçer. Bu bağlamda eğer bir koç size doğru atakta bulunuyorsa bilin ki siz çoktan ona bir şey yapmış ve şu anda karşılığını buluyorsunuzdur.

O ayrıca bağımsızlığına çok düşkündür. Sık sık hiç düşünmeden eyleme geçer.  Savruk davranışlarının altında özgürlüğüne düşkünlüğü vardır. Bu yüzden onu yargılarken üzerinde hissetmek istemediği baskıların seviyesini de bir düşünün. Kendini rahat hissettiği hiçbir yerden kaçmamasına rağmen huzursuzluğu hissettiği anda eyleme geçer ve uzaklaşır

Kalendermeşrep ve Dürüst

Düşündüğü zaman susar, ama eğer konuşmamasını gerektiren bir durum varsa işkenceye bile karşı koyabilir. Gerçek dostlar ve ağızları sıkı arkadaşlar olur. Eğer bir mücadele veriliyorsa yanınızdakinin koç burcundan olmasını dileseniz yeridir çünkü sizi gammazlamayacağı gibi hiç kimseye zarar gelmemesi için elinden geleni yapacaktır. Kalenderdir, sözün ve söylenen her şeyin öneminin büyük olduğunu bilir.

 

Her şeyin açık olmasından hoşlanır. Eğer bir konuda değişik düşünüyorsa bunu saklamanın sahtekârlık olduğuna inanır. Sözü saklamaktansa doğruca söyler ve genelde sonuçlarına katlanmak zorunda kalır çünkü etraftakiler onu patavatsız ya da nobran olarak görür. Elinden gelse koç hiçbir şekilde hiçbir şeyi saklamayacak her şeyi açık açık söyleyecek, yaşayacak ve yaşatacaktır.

Hayatı Dolu Dolu Yaşayan Koç İnsanı

Koç dünyaya savaşçılık, canlılık ve hayatta kalma güdüsü ile silahlanmış olarak gelir. Her türlü yıldırmaya, pürüze ve kuşkuya rağmen istek ve iradenin üstün gelebilmesi yeteneğini temsil eder. Gerçek bir savaşçı ile karşı karşıya olduğunuzu unutmamanız gerekir. İnadını bu konuda da kullanarak ve hatta hayatta kalma meselesi boyutuna çekerek sizi de kendisi ile birlikte bir savaşa sürecektir. Eğer beyaz bayrağı kısa sürede çıkarmayı düşünmüyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir çünkü karşınızda uslanmaz bir savaşçı vardır.

 

Boş teorilere kafa yormayan, gereksiz duygusal inceliklerle vakit harcamayan, dışa dönük bir idealisttir. Zamanın nakit, nakdin ise bireysel ihtiyaçlarının önemli bir boyutu olduğunu bilir bu yüzden zamanını ve parasını iyi kullanmayı bilir. Boş şeyler ile geçirecek ne vakti vardır ne de isteği. Boş insanlar ile de muhatap olduğu çok görülmez.

 

Karşılaştığı terslikler onu yıldıramaz, olsa olsa daha fazla tahrik eder.  Çünkü ne kadar çok aksilik o kadar çok yokuş çıkmak demektir. Bir koçun gözünü daldan sakındığı ne zaman görülmüştür ki? Ancak ateş ettikten sonra nişan alma eğilimi nedeniyle girişimlerini sonuçlandırma olasılığı düşüktür.

 

Sabırsızdır. Yıllarca bir projeyi gerçekleştirmek için uğraşmaya niyeti yoktur. Hevesini kaybettiği anda yeni bir projeye yönelir. Aktif ve hızlı bir şekilde bir hayat yaşamaya, bazen düşünmeden karar vermeye ihtiyaç duyar. Hayat zaten oldukça hızlı akıp geçiyordur, bu yüzden tek bir konuya ya da yere saplanmak onun için çok gereksizdir. Her zaman acelesi vardır, çünkü gelecekte başarması gereken bir şey onu beklemektedir.  O şeyin ne olduğu pek fark etmez, önemli olan başarmaktır.    

 

Madde Madde Koç Burcu

Grubunuz: Ateş
Burcunuz: Erkek
Üstün Olduğunuz Konular: Canlılık ve hareket
Sizi Siz Yapanlar: Yeni girişimler, atılganlık, cesaret
İstedikleriniz: Liderlik, yol göstericilik, en yükseğe ulaşmak
Amacınız: Başarı ve zafer
Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Sabırsızlık ve öfke
Taşınız: Pırlanta, akuamarin, topaz, safir Renkleriniz: Kor kırmızısı, sarı ve beyaz
Uyumlu Eşiniz: Aslan ve Yay

 

Koç Burcu Kadını

Koç burcunda doğan kadınlar kendilerini üstün gören, enerjik, uslanmaz, cesur, atılgan, dikkatli, yardımcı,  kıskanç, cana yakın, cazibeli tiplerdir.  Ayrıca çekicilikleri de dillere destandır.

 

Koç burcu kadını hırslıdır ve yükselmeyi kafasına koyduğu için çok çalışır. Hiçbir koç kadını çalışmaktan korkmaz. Güzelliklerinin yanında mutlaka kullanacakları bir çalışkanlık faktörü vardır. Koç kadınlarının elde edemeyecekleri bir şey yoktur. Kararlı tavırları pek çok kişiyi kendisine hayran bırakır.

 

Koç burcu kadınları yorulmak nedir bilmezler. Çalışma hayatının yanına anneliği dahi ekleyebilirler. İki işi birbirine karıştırmadan uzunca bir süre çalışabilirler. Tabii ki taştan olmadıklar için yorulur ve bırakmak isterler fakat ailelerine ve çocuklarına güzel bir hayat sunana kadar yorulduklarını kendileri bile hissetmeyeceklerdir.

 

En son kenara çekildiklerinde dizlerinde derman kalmadığını hissetseler de bu konuda kimseye yakınmazlar. Eninde sonunda ele geçirmiş oldukları başarılar onların ilaçları haline gelir. Eğer bir koç kadını sadece evde oturmak zorunda bırakılırsa işte o zaman kızılca kıyamet kopmaya hazırdır.

 

Koç kadını birlikte olacağı kişiyi seçerken, adayların artılarını ve eksilerini düşünerek hem duyguları ile hem de mantığı ile hareket ederek seçer. Partneri elbette sıradan biri olmayacaktır. Bu kişinin en az onun kadar çok çalışmayı sevmesi gerekmektedir çünkü bir süre sonra, sürekli çalışan ve didinen koç kadını aynı hızı ve katılımı eşinden de bekleyecektir.  

 

Moda onlar için oldukça önemlidir. Koç kadını çirkin olmayı başaramaz. Modayı yakından takip ederler. Bazen çok alakasız seçimler yapsalar da kendilerine yakıştırmayı, seçimler yapmayı oldukça iyi bilirler.

 

Koç kadını ev ekonomisinden iyi anlayan, anlayışlı bir anne olmakla birlikte biraz da zor bir anne olacaktır. Çünkü o derslerinde ve arkadaş ortamında başarısız, huzursuz bir çocuk görmek istemez. Bu yüzden çocuklarının üzerinde biraz fazla baskı kurabilir. Yine de sevgisi hem eşini hem çocuklarını hem de kendi anne babasını kaplayacaktır.

 

 

 

Koç Burcu Erkeği

 

Koç burcunda doğan erkelerle kadınların müşterek tarafları bulunmakla beraber hiç benzemeyen yönleri de çoktur.  Koç burcu zodyak içerisinde iki cinsi ile alakasının keskin sınırlarla çizilebileceği burçlardan birisidir. Koç erkeğinin kadınından ayrılan tarafları ile oluşturduğu bütün oldukça farklı ve etkilidir.

 

Yıldızı olan Mars, koç burcunda olan erkeğe cesaret, gerçek bir erkek gibi davranma yetisi, ileri görüşlülük ve planlama yeteneği, ataklık, atılganlık, sevimlilik ve espri gücü, insanların üzerinde etki yaratabilme,  hiddet ve şiddet, son olarak da neredeyse ayarsız boyutta diyebileceğimiz bir enerji verir.

 

Bu tip bir erkekle geçinmek pek kolay değildir. Zira Koç burcunun erkeği her şeyden önce kendi düşüncelerinin, fikir ve özelliklerinin doğru olduğuna inanır.

 

Her ne kadar çok fazla yakınsalar da koç erkeği etrafındaki insanlar,  yine de ondan vazgeçemezler. Kendine ait bir cazibesi, onu güzel kılan huyları ve para kazanma hırsı etrafındakileri etkileyecektir. Koç erkeği bir insanı sevdiği sürece, yuvayı yapmak için elinden geleni yapacaktır. Sadece sevmesi ve sevildiğini hissetmesi yeterdir.

   

Yalan söylemeyi sevmediği için ve aklına takılan her şeyi doğrudan söylediği için ilişkide yalanı kaldıramaz. Bir baba olarak ailesi içinde söylenen yalanlardan da nefret eder. Haberleri en son duymak ona göre değildir. Eğer bir iş ondan habersiz çevrilmiş ve çevrilmeye devam ediyorsa o bu işi ya bozacaktır ya da hiç ilgilenmiyor gibi görünüp gerçekten çok yakından ilgilenip sonunda “Ben demiştim.” demek için bekler.

 

Eğer sizi arkadaşı olarak gördüyse sizden asla vazgeçmeyecektir, eğer sizi sevdiyse büyük bir yanlış yapmadığınız sürece geri dönmeyecektir. Onlar her şeyi sonuna kadar yaşamaktan yanadır. Yarım yamalak ne arkadaşlıklar ne de sevgiler ona göredir.

 

Spora ve hobilere düşkün olan Koç erkekleri için hayatlarını tek düze geçirmek imkânsızdır. Genel burç itibari ile hareket ve enerji onların en önemli iki kelimesi olduğu için sadece iş hayatına ya da günlük yaşamını enerjisini kanalize etmiş olmak onlar için yeterli değildir. Yüksek enerjilerini kolayca atabilecekleri yorucu fakat güzel sporlar yapmayı severler. Boks, yüzme ve diğer sert sporlar tam da ona göredir.

 

Leave a comment

All blog comments are checked prior to publishing
You have successfully subscribed!
This email has been registered
ico-collapse
0
Recently Viewed
ic-cross-line-top
Top
ic-expand
ic-cross-line-top