Kristal Ve Taşların Arındırılması

0 comments
Kristal Arındırma Ametist

 

Bir kristalin size gelinceye kadar yaptığı yolculuk bir hayli uzundur. Kristallerin, olumlu veya olumsuz enerjileri kendi bünyelerine toplama ve  yayma özelliğine sahip olduğuna inanılır. Bazı insanlara göre vitrinde duran bir kristal, etrafında hareket halinde olan ya da ona dokunan insanların negatif ve pozitif enerjilerini toplayabilir. Bu sebeple kristallerinizin kullanılmadan önce arındırılması gerekir. 

Kristallere uygulanan temizleme işleminin, istenmeyen enerjiyi uzaklaştığı ve onları orijinal saflığına ulaştırdığı düşünülür. Arındırılmamış bir taş yeterince faydalı olmayacağı gibi, eğer kuvars kristali gibi güçlü bir taş ise üzerinde birikmiş olan negatif enerji sizi de olumsuz etkileyebilir.

 

Kristal Arındırma

 

Taşınızı ilk satın aldığınızda ve kullanım sıklığına göre belirli sürelerde arındırmanız gerekir. Bu süre bir hafta da olabilir bir ay da. Normal kullanımda genelde 2-3 haftada bir yapılması önerilir. 

Kyanit gibi, negatif enerji barındırmayan bazı taşlar arındırma ve yükleme işlemlerine de ihtiyaç duymaz. Kuvars kristali gibi, güçlü etkileri olan bazı taşların ise ilk kullanımda, taşınıza alışana kadar, ilk birkaç hafta boyunca hergün arındırılması gerekebilir.

Taşınızın arındırılmasının gerektiğini, taşın pozitif etkisini hissetmediğinizde ya da taştan olumsuz bir etki aldığınızı hissettiğinizde anlarsınız. 

Kristalleri arındırmanın bir çok farklı yöntemi vardır fakat biz özellikle kristal takılara zarar vermeyecek bir kaç metot önermek istiyoruz.

Kristal Arındırma Ametist Adaçayı Tütsü

Kristallerin arındırılması içim tavsiye ettiğimiz yöntemler:

1. Kristalinizi doğal, ince bir beze (pamuk, ipek vb.) sardıktan sonra toprağa gömün, 1 gün ya da 1 gece yeterlidir.

2. Güneşin veya ay ışığının altında en az 4 saat bekletin.

3. Ada çayıyla 3-7 dakika ovun ya da adaçayı, sedir veya sandal ağacı ile tütsüleyin. Daha sonra güneşte bekleterek pozitif enerjiyle dolmasını sağlayın.

4. Kuvars, selenit ya da ametist kümelerinin üzerinde en az 6 saat bekletin. 

 

 

Leave a comment

All blog comments are checked prior to publishing
You have successfully subscribed!
This email has been registered
ico-collapse
0
Recently Viewed
ic-cross-line-top
Top
ic-expand
ic-cross-line-top