Yay Burcu

Yay Burcu

23 Kasım- 21 Aralık

YAY BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Grubunuz:  Ateş, negatif

Burcunuz: Erkek

Üstün Olduğunuz Konular: İş birliği, yargı, düşünme

Sizi Siz Yapanlar: Güvenilir, neşeli, maceracı, özgür, keşfetmeyi seven

İstedikleriniz: Sürekli yeni şeyler denemek ve büyük üne kavuşmak

Amacınız: Dünyayı keşfetmek ve sınırlarını aşmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Kapris, sorumsuzluk, hayalcilik, küçümseme

Gününüz: Perşembe

Taşınız: Ametist

Renkleriniz: Mor, eflatun, koyu mavi

Uyumlu Eşiniz: Terazi ve Kova

Meslekleriniz: bankacılık, komisyonculuk, menajerlik, müdürlük, yöneticilik, politika, yargıç, avukatlık, hukuk müşavirliği, memurluk, devlet görevlisi, hocalık, sanatkarlık, araştırma görevlisi.

Yay burcu insanının en fazla öne çıkan özelliği uyumlu olmasıdır. O bitmek tükenmek bilmez enerjisi ile her ortama ve koşula uyum sağlayabilir. Uzun süre aynı iş ile uğraşmayı sevmez, sürekli hayatında değişiklikler ister.

Her şeyden çabuk sıkıldığı, umursamaz ve çoğu zaman sorumsuz olduğu için emeklerini ve zekasını boşa harcayabilir ve daha yüzeysel başarılar elde edebilir. Kendini biraz zorladığı ve disiplinli olmaya başladığı zaman bir çok işte başarılı olabilir.

Yay burcu parlak bir zekaya sahiptir. Özgürlüğüne çok düşkündür. Burçları arasında en gezgin ve kaşif olanı Yaydır. Bilinmeyeni keşfetmeye ve sürekli yeni konular araştırmaya bayılır. Dünyayı gezmek, yeni kültürler ve ülkeler keşfetmek onun hayattaki en büyük amacıdır.

Maceracı ruhu sayesinde sürekli gezmek ve görmek ister. Yay burcu hiçbir zaman yerinde duramaz, eğer seyahate çıkamıyorsa, elindeki diğer imkanlarla kendini geliştirmeye çalışır. Sürekli okur, yeni bilgilerin ve gerçeğin peşindedir.

Onun bir şekilde ruhunu beslenmesi gerekir. O tam bir filozoftur. Bilgileri toplar, ihtimaller üzerine düşünür, tartışır, tezler sunar. Özellikle manevi değerler üzerine uzun araştırmalar yapar. Çok sportiftir. Kapalı yerleri pek sevmediği ve macera tutkunu olduğu için genelde doğa sporlarını tercih eder.

Yay insanı, cömert, neşeli, açık yürekli, yardımsever ve merhametlidir. Başkalarına karşı her zaman hoş görülüdür ve insanların düşüncelerine saygı duyar. Kendi de özgürlüğüne düşkün olduğu için, kimseyi, kısıtlamak istemez. Bağışlayıcıdır, bütün bu özelliklerinden dolayı, insanlar onu çok sever ve çevresinde birçok dostu vardır.

Açık sözlü ve dürüsttür ama bazen çabuk sinirlenir ve patavatsız sözler söyleyerek, karşısındaki insanı incitebilir. Bu davranışı, içinde kötülük olduğu için değil, sabırsız ve ukala yapısından kaynaklanır.

Bu burcun insanı, çoğu zaman fazla iyimser ve hayalcidir. Bundan dolayı bazı durumlar karşısında zorluklar yaşayabilir ama yüksek enerjisi sayesinde, hemen toparlanıp tekrar hedefine doğru yeniden ilerlemeye başlar.

Yay burcu insanı özgürlüğüne fazla düşkün olduğu için, aşık olsa bile kolay kolay bağlanmak istemez. Kıskanç insanlarla çok fazla zaman geçirmez. Onun en büyük korkusu kısıtlanmak ve istediği gibi yaşayamamaktır. Bundan dolayı uzun süreli ilişkilerden uzak durmaya çalışır.

Kendi gibi özgürlüğüne düşkün, kültürlü ve maceracı bir partner bulduğu zaman ilişki yaşamayı kabul eder. Yine de girdiği ilişkilerde belli bir yaşam biçimine bağlanmak istemez. İdealist ve fazla açık sözlü olduğu için, sevdiği kişileri de kaybedebilir.

Yay burcu insanı evine çok bağlı ve kıskanç bir eşle asla yapamaz. Kendi gibi, yerinde duramayan, özgür ve entelektüel bir eş buldu mu, evlenmeye karar verebilir. Bu andan sonra içinde sakladığı derin duygularını ve tutkularını eşi için ortaya dökecektir. Yay ile evlenen kişiler hiçbir zaman sıkılmayacaklardır. Çocuklara çok düşkün olmasa da, kendi çocuklarına sıcakkanlı ve iyi bir ebeveyn olacaktır.

YAY BURCU KADINI

Yay Burcu kadını kültürlü, esprili ve akıllıdır. Bazı durumlar karşısında çok hassas ve kırılgan olsa da genelde karşısındaki insanı hemen affeder. Çok zekidir ve çok yönlüdür, aynı anda birçok işle kolaylıkla uğraşabilir.

Çatışmalardan ve huzursuz ortamlardan hoşlanmaz, genellikle sorunları mantığı ile çözmeye çalışır. Neşeli ve enerjik yapısı ile dikkat çeker. Onun için dostluk çok önemlidir.

Dostları için fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Çoğu zaman aşk yerine dostluğu tercih eder. Hayatının farklılıklarla, eğlencelerle ve yeni arkadaşlıklarla dolu olmasını ister. O, her girdiği ortamda kolaylıkla, yeni insanlarla tanışabilir ve sevimli tavırları, renkli kişiliği ve zarifliği ile etrafına rahatlıkla bir çok insan toplayabilir.

Onunla dost olmak çok eğlencelidir.

Bu burcun kadını bağımsızlığına çok düşkündür. Spor yapmayı çok sever ve sürekli gezmek, eğlenmek, seyahat etmek ister. Entelektüeldir. Hayatının kısıtlanmasından hiç hoşlanmaz. Yeni yerler görmek ve kendini geliştirmek, onun için aşktan ve bağlanmaktan çok daha önemlidir.

Parayı, hayatı keşfedebilmek için bir araç olarak görür. Yaptığı şeylerden çok çabuk sıkılıp, yeni arayışlar içine girebilir.

Bu kadınlar konuşmayı çok iyi bilir. Doğru ve kırıcı olmayan eleştirileri her zaman hoşgörüyle karşılar. Fazla açık sözlü ve dürüst olduğu için, karşısındakini elinde olmadan kırabilir fakat hemen bunu anlayıp, yaptığına pişman olur.

Yay burcu kadını, ikili ilişkilerinde aşktan önce dostluğa önem verir. Hatta bazen aşk ve arkadaşlığı birbirine karıştırdığı da olur. Özgürlüğüne çok düşkün olduğu için, kolay kolay bağlanmak istemez, en büyük korkusu kısıtlanmaktır. Yine de, insanların ona gösterdiği ilgi çok hoşuna gider.

Eğer, hayatını kısıtlamayacak, sohbet edebileceği, fikirlerini paylaşabileceği, güvenebileceği ve her şeyden önce dost olabileceği bir insan bulursa, onunla ilişki yaşamaktan çekinmez.

O, açık sözlü, istediğini bilen, kendine güvenen ve çok iyi ifade eden insanlara karşı ilgi duyar. İstediği gibi bir partner bulduğu takdirde, daha önce yaptığı her şeyi onunla yapmak ve bu maceracı hayatı onunla paylaşmak ister.

Bu burcun kadını, bağımsız olduğu için kolay kolay evlenemez. Eğlenceye ve dolu dolu yaşamaya çok düşkün olduğundan, onun seçeceği eşte, onunla aynı zevkleri paylaşmalıdır. Yay kadını, aşkı çok ciddiye almasa da, evlilik onun için çok önemlidir. Evlendiği zaman çok eğlenceli bir eş olacaktır.

Yine de, hiçbir zaman tam anlamıyla, ev kadını olamayacak ve işleri ile uğraşmayacaktır. Evlense bile iş hayatından, maceracı ruhundan vazgeçmeyecek ve evinde oturup, partnerini beklemeyecektir. Zaten, ondan bütün bunları talep etmeyen bir insanla evlenecektir. Çocuklara düşkündür ve her şeyden önce çocukları ile dost olmak ister.

YAY BURCU ERKEĞİ

Yay burcu erkeği neşeli, hareketli, cana yakın ve entelektüeldir. Hayatı çok sever. Aynı anda birçok konu ile ilgilendiği için çok bilgili olur. Eğlenceli mizacı ile ortamdaki herkesi çok güldürür. Onunla vakit geçirenler hiçbir zaman sıkılmazlar. Gergin ortamları bile esprileri ile yumuşatabilir.

Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir. Zaten sevecen ve eğlenceli tavırları sayesinde, dost edinmesi de çok kolaydır. Dostlarına karşı çok yardımseverdir.

Durağan bir hayat, yay erkeğini çok sıkar. O, her zaman hareketli olmalıdır ve gezmelidir. Hayatın bütün nimetlerinden bol bol yararlandığı için, yaşıtı olan diğer insanlara göre daha bilge ve olgun olabilir.

İş konusunda çok yetenekli ve girişimcidir. Sürekli bir şeylerle uğraşmaz ise kendini boşlukta hisseder. Yorulmak bilmeden bir işle uğraşabilir. Güçlü bir sorumluluk duygusu vardır ve yaptığı işlerin sonucuna katlanmaya hazırdır. Gerekirse yılmadan, defalarda herşeye yeni baştan başlayabilir. Eleştirilmeye de çok açıktır. Kendisi de açık sözlü olması ile tanınır, fakat bazen sınırları aşarak, söylenmemesi gereken laflar söyleyebilir.

Yay erkeği, özgürlüğüne çok düşkündür. Genellikle yalnızlıktan hoşlanır. Bir kişiye bağlanmayı sevmez. Düzenli bir ilişkiden çok korkar. Çift karakterli olduğu için, bir anda birine sırılsıklam aşık olup, yine bir anda o kişiden sıkılabilir. Genelde güzelliklerin peşindedir. Onun için partneri hem güzel, hem de zeki olmalıdır. Kendi gibi kültürlü ve hoş sohbet insanlardan etkilenir. Birinden hoşlandığı zamanda, bu ilgisini sonuna kadar göstermekten çekinmez. Fakat ona hemen güvenmemek gerekir. Aradığını bulamazsa, bir anda sizden uzaklaşacaktır.

Yay erkeği ile ilişki yaşayabilmek için sabırlı olmak gerekir. Yay erkeği ancak belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra yuva kurabilir. O kısıtlanmaktan ve hesap vermekten hiç hoşlanmaz. Romantik değildir. Her şeyden önce, kendine benzeyen, uyumlu, eğlenceli ve entelektüel bir eş arar. Sahiplenen ve şikayet eden insanlardan hiç hoşlanmaz. İlişkilerde de  de onu rahat bırakmak gerekir. Zaten bir kere sevip, bağlandı mı, evine bağlı ve eşine sadık bir eş olacaktır. Çocukları sever ve aradığı insanı bulursa, ömür boyu mutlu bir ilişkisi olur.

 

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.