Oğlak Burcu

0 yorum

Oğlak Burcunun Özellikleri

22 Aralık - 20 Ocak

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Sorumluluk Sahibi ve Disiplinli

Oğlak burcu, sorumluluk sahibi ve disiplinlidir. Görev duygusu çok gelişmiştir. Hayatta bir amacı vardır ve her zaman sağlam adımlarla ilerleyerek bu amacına ulaşmaya çalışır. Dikkatli ve kontrollüdür, hiçbir şey için acele etmez. Planlı ilerlemek ve sürekli üretmek onun için çok önemlidir. Sabırla ve inatla hareket ederek, sonunda zirveye ulaşır.

Oğlak Burcu Özellikleri

Kararlı

Burçlar arasında, amacı konusunda en kararlı olanıdır. Çalışkanlığı ve hırsı sonucunda, her meslekte başarılı olur ve yöneticiliğe kadar yükselir. Oğlaklar, iş hayatının en başarılı insanlarıdır. Hayatı çok ciddiye aldığı için, çabuk olgunlaşır. Bundan dolayı kendinden küçük insanlarla vakit geçirmekten keyif almaz.

Tasarruflu

Bu burcun insanı, paraya çok önem verir, bu nedenle de sürekli tasarruf yapma peşindedir. Onu tanıyanlar, cimri olduğunu düşünebilir. Aslında onun tutumlu olmaktaki asıl amacı toplumda saygınlık kazanmaktır. O, biriktirdiği para ile hayatı en iyi şekilde yaşayacak ve statü sahibi olacaktır. Hayattaki daimi amacı yükselmek ve daha ileriye gitmektir. Ömrü boyunca bunun için çalışır ve sonunda istediği yere gelir. İşine çok düşkündür ve düzenli bir iş ister. Kendini güvende hissettiği ve düzenli para kazandığı bir iş onun için idealdir. O, çok sabırlı ve gerçekçidir. Bu yüzden planlı hareket ederek, yükselmek için doğru zamanı bekler. O, girdiği her işte lider olmak ister.

Dürüst

Oğlak, çok ciddi, gerçekçi ve pratik olduğu için duygularını açığa vurmaz ve bastırır. Sorumluluk bilinci, onun hayatı dolu dolu yaşamasını engeller. Çok güvenilir ve dürüst bir insandır. Ne kadar para konusunda eli sıkı olsa da, zorluklar yaşayan insanlara yardım eder ve bir karşılık beklemez. O, çalışkanlığı ve azmi ile, insanlık için büyük işler başarabilecek bir kişidir.

İş Hayatında Saplantılı

Oğlak burcu, iş hayatına ve görevlerine saplantılı olduğu için genelde yalnızdır. Karamsar bir kişiliğe sahiptir. Kendisi çok güvenilir birisi olduğu halde, o herkese güvenemez. Güveni genelde, işinde ve başarılarında arar. Dost edinmesi zor olsa da, bir insana güvenip, sevdi mi, ömrü boyunca dostu olarak benimser. Yaşı ilerledikçe ve olgunlaştıkça, insanların gözünde daha etkileyici olmaya başlar.

Ailesine Bağlı

Bu burcun insanı, ailesine çok bağlıdır. Gelenekleri konusunda tutucudur. İnsanlara çok yaklaşmasa ve soğuk tavırlar sergilese bile, güvenebileceği bir partner bulduğu zaman müthiş bir sevgili olur. Belki partnerine çok tutkulu bir ilişki yaşatamaz ama her zaman güvenilir ve sadık olacaktır.

Hayatını birleştireceği insanı bulduğu zaman, ona hayat boyu bağlanır ve maddi, manevi her istediğini yerine getirmek için sürekli çabalar. Her zaman evine ve ailesine bağlı bir eş olacaktır. Sorumluluk sahibi yapısı, aile hayatında da kendini gösterecektir. Evde, gösterişi sevmez, bundan dolayı, tutumlu halini birlikteliği içinde de devam ettirir.

Oğlak Burcu Gravür

Madde Madde Oğlak Burcu

Gurubunuz: Toprak, negatif

Burcunuz: Kadın

Üstün Olduğunuz Konular: Kararlılık, disiplin, sabır, direniş

Sizi Siz Yapanlar: Ciddiyet, dürüstlük, güvenilirlik

İstedikleriniz: Büyük bir organizasyonda yer alıp, büyük başarılar kazanmak, yükselmek

Amacınız: Yükseğe ulaşıp, başta kalmak

Üstesinden Gelinmesi Gereken Huyunuz: Abartılı olmak, titizlik, fazla ciddiyet ve merak

Gününüz: Cumartesi

Taşınız: Akik

Renkleriniz: Kahverengi ve koyu mor

Uyumlu Eşiniz: Boğa ve Başak

Oğlak Burcu Kadını ve E<rkeği

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını hırslı, çalışkan, dürüst ve sorumluluk sahibidir. Kültürlü ve güçlü olmak onun için çok önemlidir. Onun hayatında mutlaka başarı ve disiplin olmalıdır. İyi bir kariyer sahibi olmak için çok çalışır. Çok ciddi ve tutarlıdır. Dışarıdan çok sert bir görüntüsü vardır. Güçlü bir iradeye ve pratik bir zekaya sahiptir. Hedeflerine ulaşmak için ne gerekiyorsa yapar. Onun için, istediğini elde ettiği sürece, bunun ne kadar süreceği ve nelere mal olacağı çok önemli değildir. O, tam bir başarı insanıdır Her zaman sorumluluklarının bilincinde ve çok güvenilir olur.

Oğlak kadını, karamsar bir kişiliğe sahiptir. İnsanlara güvenmez ve çok tutucudur. Her zaman hareketleri sınırlar ve insanlara karşı duvar örer. Sınırları yüzünden hayatın keyfini tam anlamıyla çıkaramaz. Her zaman kendisi ve başkaları için yüksek standartlar koyar. Çalıştığı ve ilişkide olduğu insanların disiplinli olmasını ister. Her türlü zorluğun üstesinden gelir. Her şeyde olduğu gibi, para konusunda da sınırları vardır. O, çok tutumludur ve gereksiz harcamalar asla yapmaz. En az para ile en iyiyi elde etmeye çalışır. Planlama yeteneği sayesinde, aynı anda birçok işle uğraşır ve iş hayatında örnek gösterilecek bir çalışan olur.

Bu burcun kadını, kültüre ve nezakete çok önem verir. Her zaman kendini geliştirmek ve daha ileriye taşımak ister. Çok gerçekçidir ve mantığı ile hareket eder. Otoriteye çok saygı duyar. Onun için emir komuta zinciri her yerde olmalıdır. İçe kapanık, karamsar ve tutucu olduğu için, girdiği her ortamda sevilmeyebilir. O da bunu çok umursamaz zaten. Onun için önemli olan başarıdır. Bazen çok neşeli, bazen çok sessiz olabilir. Ruh hali çabuk değişir. Çok güvenilir ve ağzı sıkı olduğu için, iyi dostluklar kurabilir. Genelde arkadaşlarına sadık kalır.

Oğlak kadınının esrarlı havası, onun çekiciliğini arttırır. Gerçekçi olduğu için, karşısındakine şüpheci yaklaşır. Bazen hoşlandığı kişiye çok soğuk davranabilir. Bunun nedeni doğru kişi olup, olmadığını anlamaya çalışmasıdır. Birlikte olacağı insanın nazik ve dürüst olmasını ister. Sevdiği erkekler sosyalleşme ve her şeyi paylaşmak ister. Birine bağlandı mı, kolay kolay kopamaz. Eşini çok sahiplenir ve bundan dolayı bazen kıskançlık gösterebilir. Evlendiği zaman çok sadıktır. Ömür boyunca eşine bağlı kalacaktır. Ev hayatında, iş hayatında olduğu gibi disiplinli davranışlar sergileyebilir ve sahiplenme içgüdüsü yüzünden otoriter davranabilir. Yine de çocuklarına ve eşine karşı çok sevecen olacaktır.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği çalışkan, hırslı ve azimlidir. Her zaman yükselmeyi ve başarıya ulaşmayı hayal eder. Zeki, çalışkan ve güçlü yapısı sayesinde de bu hayallerine çok rahat ulaşır. Çalışmayı çok sever. Paraya düşkündür ve para kazanmak konusunda çok başarılıdır. Onun için para, başarıya giden yolda, olması gereken bir şeydir. Eline geçen fırsatları çok iyi değerlendirir. Her zaman kuralcı ve disiplinlidir. Düzenli ve planlı yaşamayı sever.

Bu burcun erkeği bazen karamsarlığa kapılır. Çok sert görünmesine rağmen aslında hassas bir yapıya sahiptir. Sevgi ve duygularını belli etmek konusunda çekingendir. Onun ne hissettiğini anlamak zordur. Hep soğukkanlı görünür. Genelde olaylara ve insanlara karşı şüphecidir. Kendi doğruları ve katı kuralları vardır, onlardan şaşmaz. Dostluk onun için çok önemlidir. Dostlarını iyi seçer. Arkadaşlık ettiği insanlar genelde onun gibi çalışkan, güvenilir ve kuralcı tiplerdir. İş ve sosyal çevresinde lider olmak ister.

Oğlak erkeği, özgürlüğüne düşkündür. Gönül ilişkilerinde kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Akıllı, bakımlı, başarılı ve ne istediğini bilen insanlardan hoşlanır. Partneriyle gurur duymak ister. Bu burcun erkeği, aşık olduğu zaman, ondan beklenmeyen davranışlarda bulunabilir. Önce çok çekingen tavırlar sergileyip, daha sonra ondan hiç duymadığınız tatlı sözler, iltifatlar ve esprilerle sizi etkilemeye çalışır. Çekingenliğini bastırmak için, biraz kendini geri çekip, karşısındakini kıracak sözler söyleyebilir. Bu ciddi adam, aşk ve cinsellik söz konusu olduğunda, birden değişecek ve esprili bir adama dönüşecektir.

Bu burcun erkeğinin aradığı, mükemmel eştir. Onun eşi güzel, akıllı, kibar ve düzenli olmalıdır. Gerçekten sevdiği zaman, çok sadık ve kıskanç bir eş olur. Geleneklerine bağlı olduğu için, aile yaşamında da bunları sürdürmek ister. Partnerinin onun huyuna gitmesini ister. Şefkatli bir insan, onun için ideal eştir. İlişkide ideal eş ve baba olabilir. Disiplinli ve sorumluluk sahibi olan çocuklar yetiştirmek ister.

Yorum yazın

Tüm blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilir
You have successfully subscribed!
This email has been registered
ico-collapse
0
Son Baktıkla-rınız
ic-cross-line-top
Top
ic-expand
ic-cross-line-top