Kova Burcu

Kova Burcu

Kova Burcu Özellikleri

21 Ocak- 19 Şubat

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Özgür Ruhlu ve Bağımsız

Kova burcu insanı çok özgür ruhlu ve bağımsızdır. Zekası ve bilgeliği ile her durumun üstesinden gelebilir. Kimsenin düşünmediği şeyleri düşünür, merak eder ve keşfeder. Yenilikçi, devrimci ve akılcıdır. İnsanlık adına çalışmaktan büyük zevk alır. Onun için geliştirmek, reformlar yapmak ve sürekli daha ileriye gitmek çok önemlidir. Zekasını ve bilgisini birleştirerek, insanların hayatlarını kolaylaştıracak bir çok çözüm bulmaya çalışır. Çok yardımseverdir. Kötü durumda olan herkese yardım ederek, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek onun ilk amacıdır.

Kova burcu insanı düşünce ve davranış olarak hep gelecekte yaşar. Tutuculuğa çok karşıdır. Sürekli hayatında eksik olan bir şeylerin arayışı içindedir. Kendi içinde durmadan ikilemler yaşar. Hem barış ister hem başkaldırır ve asidir. Bazen bencil ve kendini beğenmiş olabilir. Özgürlüğüne çok düşkündür. O her kesimden insanla çok iyi ilişkiler kurabilir. Çok geniş bir arkadaş çevresine sahiptir. İnsanları sosyal statülerine göre değerlendirmez. Zaten bütün insanların, sosyal durumlarına bakmadan aynı imkanlara sahip olması gerektiğini savunur. Onun için arkadaşlık hatta toplumsal kardeşlik çok önemlidir. İnsanları aynı amaç için bir araya getirmeyi çok sever.

Kova Burcu Çizim

Sabit Fikirli ve Dik Başlı

Bu burcun insanı, idealisttir ve gerçekçidir. Bilgili yapılarına rağmen, bazı zamanlar çok inatçı ve sabit fikirli olabilir. Onun fikirlerini değiştirmek neredeyse imkansızdır. Başkalarının fikirlerine değer verse de bazen çok dik başlı olabilir ve kimsenin onu anlamadığını düşünebilir. Özgürlüğüne aşırı düşkündür. Sosyal olduğu kadar bireyseldir. İnsanları örgütlemeyi ve bir amaç için birlikte hareket etmeyi  çok sevse de, bağımsızlığı da onun için çok önemlidir.

Mesafeli Bir Dost

Kova burcu insanı, dostluğa çok önem verir. Onun arkadaşlıkları bir ömür boyu sürer. Ona yaklaşmak ve tam olarak tanımak zordur. İkili ilişkilerinde bazen araya mesafe koyar. Kısıtlandığını hissettiği anda da, karşısındaki insanla bütün ilişkisini bitirir. O her zaman sınırları olan ilişkileri tercih edecektir. Senelerdir bir kova ile arkadaş olsanız bile, sizden kişiliğini gizlemeyi başarabilir.

En Zeki Partnerin Peşinde

Bu burcun insanı çok çekici olmasına rağmen sevimli değildir. Dışarıya karşı çok soğuk görünebilir. Bu yüzden bir gönül ilişkisine başlaması zor olabilir. Sevgiliden çok dost arar. Onun için en çekici partner, ileri görüşlü ve zeki olanıdır. Aslında içten içe çok tutkulu bir insandır. Bilgisini ve hayat görüşünü paylaşacak birini bulduğu zaman ona bağlanacaktır. Hiç kıskanç olmadığı için partnerine karşı sahiplenici tavırlar da sergilemez. Hatta bazen biraz ilgisiz olabilir. İdeallerini gerçekleştirirken yaşadığı heyecanı ilişkilerinde yaşayamayabilir. Yine de kendine uygun, birlikte amaçlarını gerçekleştireceği bir eş bulduğu zaman evlenebilir ve tutkularını zamanla ortaya çıkarabilir. Evlendiği zaman da özgür olmaya devam etmek ve çocuklarını da kendi gibi özgür ve eğitimli yetiştirmek ister.

Kova Burcu Antik Çizim

Madde Madde Kova Burcu

Grubunuz:  Hava, pozitif

Burcunuz: Erkek

Üstün Olduğunuz Konular: Sağduyu

Sizi Siz Yapanlar: Yenilikçi, bağımsızlığına düşkün, yaratıcı, farklı

İstedikleriniz:  İlerlemeyi sağlayacak imkanlar yaratmak

Amacınız: Yükselmek, başkalarına yardım etmek.

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz:  İhmalcilik ve paraya değer vermemek

Gününüz: Pazar

Taşınız: Ametist ve Yeşim

Renkleriniz: Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar

Uyumlu Eşiniz:  İkizler, Yay

Meslekleriniz:   Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamlığı, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, ithalat, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörlük.

Kova Burcu Antik Gravür

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadını için en önemli kavramlar zeka ve bilgidir. Özgürlüğüne çok düşkündür. Her zaman kararlı ve becerikli olması, hayatını kolaylaştırır. Çok çalışkandır, akılcı ve pratiktir, bundan dolayı girdiği işlerde başarılı olur. Neşeli ve eğlencelidir. Konuşmayı ve konuşması ile insanları etkilemeyi çok iyi bilir. Dostluğa çok önem verir ve kendi gibi insanlarla arkadaşlık kurmak ister. Sosyaldir ve çevresi tarafından aranan bir dosttur. Para harcamayı çok sever hatta bazen çok gereksiz yerlere para harcayabilir. Ara sıra biraz kendini beğenmiş olabilir ve her şeyi biliyormuş tavırları ile etrafta dolaşabilir. O sürekli öğrenmek ve kendini geliştirmek ister.

Çok dürüst ve gururludur. Ondan gizli işler çevirenleri ve gururunu kıranları asla affetmez. Kısıtlanmaktan ve kıskanılmaktan hiç hoşlanmaz. Kıskançlık edenleri asla anlayamaz. Eğer karşısında ona baskı uygulayan biri varsa, hemen oradan uzaklaşır. Çok duygusal ve hassas bir kişiliği vardır. Her zaman farklı olmak ister ve farklılığın peşinden gider. Hayatı rutin yaşamak onun için kabul edilemez. Bağımsız hatta bazen asidir. İnandığı değerler için sonuna kadar savaş verir. Kendi ayakları üzerinde durmaya kararlıdır.

Kova kadını, onunla savaşacak bir partner ister. Kendisi çok güçlü ve zeki olduğu için partnerinin de aynı özellikleri göstermesini bekler. Onunla beraber olan kişi, bir anda kendini bir savaşta bir anda da çok eğlenceli bir ilişkide bulacaktır. Farklılığı sevdiği için, ilişkisinin de farklı olmasını ister. O, seçtiği insanla, hayatın bütün zevklerini paylaşacaktır. Kendini kısıtlayan bir partnerle bir dakika bile duramaz. Kendisini anlayan, saygı duyan ve iyi niyetli bir erkekle mutlu olacaktır. Aşık olduğu zaman mükemmel bir sevgili olur ve partnerini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

Bu burcun kadını, evine çok düşkünüdür. Eğlenceli ve düşünceli bir eş olacaktır. Dürüst ve güvenilirdir. Eşine karşı çok açık ve net olacaktır. Bu kadını anlamak en başlarda zor olsa da, zamanla tercihleri, alışkanlıkları ve zevklerini eşi ile paylaşmaya başlayacak ve o zaman ilişkileri daha da güzel bir hale gelecektir.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu erkeği zeki, çok yönlü, iyimser ve bağımsızdır. Duygularını belli etmez ve bazen çok anlaşılan biri olabilir. Hoş ve neşeli olduğu için insanlar tarafından sevilir ve sayılır. Hal ve tavırlarıyla her zaman beğenilen bir insan olur. Pratik zekası ve çalışkanlığı sayesinde toplumda büyük başarılar kazanır. Genelde kendi işini yapmayı tercih eder. Fikirleri ve görüşleri sürekli değişebilir. Zaten kendisi de değişikliklerden ve farklılıklardan hoşlanır. Çabuk sıkılır ve yön değiştirir. Hareketli bir hayatı vardır, enerjisi asla tükenmez.

Bu burcun erkeği dürüst ve güvenilirdir. Sürekli mükemmelin peşinden gider. İnsanlarla tanışmayı ve sohbet etmeyi çok sever. Çok iyi konuşur ve karşısındakini etkiler. İnsanları çok iyi anlar herkese saygı gösterir. Karşısındakinin fikirlerine önem verir ve ondan yeni bilgiler öğrenmeye çalışır. Onun için bilgi güçtür. Kendi gibi dürüst insanları sever. Yalan söyleyenleri hemen hayatından çıkarır. Değişken bir yapısı vardır. Bazı zamanlar neşeli ve pozitif, bazı zamanlar ciddi ve düşünceli olur. Parlak zekası sayesinde, her istediğini sonunda elde eder.

Kova erkeği, çok cazibeli olduğu için, peşinde çok insan olur. O, zeki ve kendi zevklerini paylaşabilecek bir eş ister. Kıskançlıktan hiç hoşlanmaz. Etrafında çok fazla insan olduğu ve çok sosyal bir hayat yaşadığı için, kıskanç bir insanla beraber olması zordur. Fikirleri sürekli değiştiği için, bir zaman sonra ilişkide olduğu insanı kendine uygun görmeyebilir. Hayatındaki insanın da kendisi gibi sürekli olgunlaşmasını, değişmesini ve kendini geliştirmesini ister. İkili ilişkilerde hem çok iyi bir arkadaş, hem de çok tutkulu bir sevgili olur. Duygu ve düşüncelerini paylaşabileceği birini ister. Birlikte olduğu insanı sevdiği zaman çok eğlenceli, sevecen ve düşünceli bir partner olacaktır.

Bu burcun erkeği, ne kadar özgürlüğüne düşkün de olsa, evliliğe yatkındır. Onunla her şeyi paylaşacak ve farklılıklara uyum sağlayacak bir eş arar. Sevdiği zaman çok sadık bir eş ve çok iyi bir dost olacaktır. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Bağımsızlığa düşkün olduğu için, çocuklarını da bu şekilde yetiştirecektir.

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.