İkizler Burcu

0 yorum

İkizler Burcu

21 Mayıs - 20 Haziran

İKİZLER BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

İkizler algılamak ve kendisini gözlemle tıka basa doldurmak için doğmuştur. Çevresinde olup biten her olayı, herkesi ve her nesneyi bilmek öğrenmek ister. Aklını ve hafızasını sonsuz bir ansiklopedi sayfasıymış gibi doldurmayı çok sever. Dünyanın onunla birlikte yaşadığını bilmek, eylem halinde olan her şeyi yakalamaya çalışmak ikizler burcunun en büyük özelliklerindendir.

Bir yere baktığında sadece baktığı şeyi değil çok daha ötesini görebilen ikizler için tahminde bulunmak ve düşüncelerini toparlamak hiç zor değildir. Gözlem yaparak tüm gününü geçirebilir

 

Her Zaman Hareket Halinde

İkizler, her zaman hareket halinde bulunmalıdır. Eğer uzun süre aynı yerde, hatta aynı şekilde oturuyorsa rahatsızlık olmaya başlayacaktır. Yerinden kalkacak dolanacak, enerjisini harcadıktan sonra yeniden oturacaktır. Aynı şekilde hep aynı arkadaş ortamında bulunmayı da sevmezler. Yeni insanlarla tanışmak için can atarlar çünkü yeni insanlar demek, yeni enerjiler demektir.

Tekdüze, monotonlaşmış hatta monotonlaşmaya yeni yeni başlamış bir aşk bile onların kaçıp gitmesine yeterlidir. Her zaman keşfedeceği yeni şeyler olmasını ister. Her yeni keşifte, yeni bir enerji dalgası hisseder.

Pırıltılı Bir Zeka

Uyanık bir akıl ikizlerin temelidir. Merak, ikizlerin en belirgin özelliğidir.  Fiziksel canlılığı akılda da sürer, bu da ona bir başka kaynak sağlar: öğrenme, anlama yeteneği.  Bu hızlı zihinsel faaliyetler, yargı ve mantık gücüne sahip olmaya yönelik değildir.  Ham algılamaya yöneliktir. Zekânın pırıltılarını yaptığı her harekette,  söylediği her sözde görürsünüz. Karşıdan da, aynı zekâ seviyesini bekleyerek hareket eder. Çabuk düşünüp hareket edemeyen insanlarla birlikte olmak istemezler. Bu kişiler anne ve babaları olsa da tahammül edemezler.

Düşünmek değil, görmek önemlidir onlar için. Sadece dünyaya şahit olmak ister. Bir işin tasarlanmış olmasındansa,  yapılmış olmasını tercih eder. Havada kalan tüm planlar, planlanıp yapılamayan her şey ikizlerin canını sıkar. Bu yüzden aktif bir hayat sürmeli, planlarını en hızlı şekilde aktiviteye geçirmelidir.

İkizlerin ana stratejisi deneyimdir. Deneyimlediği ve gözlemlediği süreçte sıkılmadan hareket eder. Yanılmış olmaktan korkmaz. Dener ve hatta bir daha dener. Aynı tutumu çevresinden de bekler. İnsanların hızlı kararlar almasını anlayabilir ama deneyimleri yok saymalarına katlanamaz.  Aynı anda birden fazla hayat yaşamak onu tembellikten uzak tutar. Diğer insanların deneyimlerinden öğrenmek için dinler.

İletişimi Kuvvetli

Açık fikirli ve şaşırmaya gönüllüdür. Bilgiyi toplar, bağlantılar kurar ve yayar. İletişimin öncülerindendir. Dinlemeyi ve anlatmayı çok sever. Daimi bir iletişim içinde bulunmayı tercih eder. Hiçbir zaman için yaptıklarını zaman kaybı olarak görmez çünkü ona göre kendisi ya birilerine yardım ediyordur ya da kendi düşüncelerine katkıda bulunuyordur. Duygularını ve düşüncelerini söylemekten çekinmez. Söylenmemiş olan her şeyin ona zarar vereceğini düşünür. Açık olmak, söylemek ve dinlemek onlar için çok önemlidir.

Sürekli Değişim ve Yenilik Peşinde

Tatsız gerçeklerle yüz yüze gelmeye zorlanırsa bilgiyi yeniden yapılandırabilir. Ayrıca fazla yayılma, dağılma, sinirlilik ve her şeyin sürekli krize dönüştüğü, anlamsız, heyecanlı ve kararsız yaşam tarzı da söz konusudur. Aşırı yorgunluk, derinlikten yoksunluk ve nihayet duygusal tükenme yaşayabilir.

Konsantre konusunda büyük zorluklar çeker. Hayatın akışını kaçırmak istemeyen İkizler sürekli aynı konu odaklı kalamaz. Aynı anda birden fazla iş ve kişi ile uğraşabilir, hızını kaybetmek isteyen bir aslan gibi koştukça koşar. Dipli başlı bir proje oluşturmaları neredeyse imkansızdır. Daima bir değişim içinde olacakları için projelerini de sıklıkla değiştirecekler en sonunda katlanılmaz hale gelen projeyi kaldırıp çöpe atacaklardır. Bu, onların saldırgan tarafını değil sürekli değişim ve yenilik peşinde koşan yapısını ortaya çıkarır.

Değişken Ruh Durumları

İkiyüzlü olarak betimlenen İkizlerin ikiyüzlü olma gibi bir durumları yoktur aslında. Sadece hızlı bir akış içinde olan akılları vardır. Bu yüzden dakikası dakikasına uymadan hareket eder, sevdiği şeyi aniden sevmez olur, sevmediği insan ile görüşür hale gelebilir. Bunu ikiyüzlülük olarak adlandırmak yanlış olur.  Karakterlerinin değişken olması nedeniyle yapılan bu yakıştırmayı kendisi de hiçbir zaman kabul etmez. O kendisini daima hayatı yakalamaya çalışan birisi olarak görecektir.

Madde Madde İkizler Burcu

 • Grubunuz: Hava
 • Burcunuz: Erkek
 • Üstün Olduğunuz Konular: İletişim ve zeka
 • Sizi Siz Yapanlar: Yardımcı olmak, neşe yaratmak
 • İstedikleriniz: İletişimde bulunmak
 • Amacınız: Ünlü olmak, tanınmak
 • Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Çok konuşmak
 • Gününüz: Çarşamba
 • Taşınız: Akik, akuamarin, aytaşı, firuze, peridot, kaplan gözü
 • Renkleriniz: Sarı, gri, mavi
 • Uyumlu Eşiniz: Koç, Aslan, Terazi, Kova

İKİZLER BURCU KADINI

İkizler burcu kadınları çok yönlü ve son derece ilgi çeken bir kadınlardır. Güzel olmalarının yanı sıra akıllı, aktif, eğlenceli, mantıklı ve anlayışlıdırlar. Sahip oldukları bu iyi sıfatların farkındadırlar. Bu yüzden İkizler erkeği gibi onların da egoları oldukça kuvvetlidir. Ne yaparlarsa yapsınlar birilerinin onları beğeneceğini iyi bilirler. Hareketlerindeki alımla birlikte nükteli konuşmaları, gelişkin taklit yeteneği, zeki yorumları onları daha da cazip hale getirir.

Tıpkı bu burcun erkeği gibi onları da anlamak kolay değildir. Düşündükleri ile yaptıkları arasındaki farklar, söyledikleri ile söylemediklerinin arasındaki büyük uçurumlar onları anlaşılmaz kılar. Aslında anlaşılmaz olmalarının nedeni çabuk değişen ruh halleridir. Hızlı değişkenlik gösteren ruh halleri onları en iyi tanıdıkları kişiye bile yabancı yapabilir. Kimse İkizler kadınını gerçekten çok iyi tanıdığını söyleyemez çünkü onların daima değişen, kendilerinin dahi bilmediği özellikleri vardır. Zamanla çok alakasız olarak adlandırdıkları özelliklerinin bile ne kadar önemli olduğunu görür ve dört elle ona sarılırlar.

İkizler kadınını seviyorsanız önce onu iyice tanımalısınız. İncelikle inceleyip, verdiği tepkileri kontrol etmeli, zevk aldığı şeylerden ortaklık çıkarmalı fakat bu ortaklığı sabit bir noktada tutmalı ki daimi olarak ilgi çekici olabilesiniz. İkizler kadını sizi incelerken sizin de onu incelediğinizi anlamalı. İlginin üzerinde olduğunu hissetmeli fakat bu ilginin ayarını iyi bilmelisiniz. Müthiş bir ilgi ve sıradan hareketler ikizler kadınının uzaklaşması için en önemli sebeplerden birisidir.

Zekâ ve hareket yıldızının idare ettiği bu kadının kafası fevkalade çalışır. Söylediklerinizin altında neler gizli olduğunu, söylemedikleriniz ile neler ifade ettiğinizi çok iyi bilir. Bu yüzden bir şeyler saklamak zor hale gelir. Onu kandırabilmek ya da yalan söyleyebilmek için gerçekten uzman olmanız gerekir.

İkizler erkeğine nazaran daha dirençli, daha hırslıdır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için de, kendisine bir iş veya meslek seçer. Çalışmaktan vazgeçmez çünkü para kazanmayı sever. Para konusunda bazen çok cimri olsa da genelde eli oldukça açıktır. Hatta parayı aşırı derecede saçtığı dönemler de olur. Para İkizler kadını için akan bir nehir gibidir. Gidişi ve gelişi hiç belli değildir. Ne zaman cüzdanına baksa göreceği bir miktar para mutlaka vardır.

İkizler burcu kadını çok genç yaşta aşık olur. Daha doğrusu olduğuna inanır. Eğer genç yaşta bir evlilik yaparsa bu evlilik kısa bir süre sonra onun hayal kırıklığına uğramasına neden olur. Aşk konusunda da fikirleri biraz gelgitlidir. Daimi ve uzun süreli bir aşk istese de büyüsünü kaybeden aşklardan kurtulmaya çalışır. Tekrar tekrar aşık olabilir, bu aşkların tadını çıkarır, keyfine varır. Aşktan tüm hayal kırıklıklarına rağmen vazgeçmez. Aşk onun için önemlidir.

 

 

İKİZLER BURCU ERKEĞİ

İkizler burcu erkeği kolay bağlanan bir tip değildir. Ani bir kararla evlense bile sonradan pişman olup boşanabilir. Hayatını hızlı bir şekilde yaşamayı sever. Ona göre bağlılık büyük bir yüktür. Herkes ile dost olmaya çalışır, flört etmeye bayılır. En küçük nüktesinde bile flört vari bir şeyler vardır. Bu yüzden İkizler erkeği uçarı ve çapkın olarak görülür.

Çapkın olduklarını inkâr etmeyen ikizler erkeği,  kur yaparken görüldüğünde bunun daha fazla tadını çıkarmak isteyecektir. Tavırları büyüyecek, kendisini daha alımlı hissedecektir. Egosu yüksek olan ikizler burcu erkeğinin bu konuda egolu olmasının pek bir sakıncası da yoktur çünkü kendi zekâsını ve karizmasını bilen, neler yapabileceğinden haberdar olan birisidir. Tembellik yapmadığı gibi, herhangi bir konuyu anlamada güçlük de çekmez.

Zehir gibi denilebilecek bir akla, laf ebeliği derecesine ulaşan bir dil yeteneğine sahiptirler. Söylediği her şey dinlensin ister. Aynı zamanda dinlemeyi de çok severler. Erkeklerin dedikodu yapmadığını söyleyenlere inat, olup bitenleri öğrenme ve tartışmada üzerine yoktur. Her zaman herkesten haberi vardır fakat her durumu herkese söylemez. Dedikoducu olarak nitelendirilseler de, neyi kime söylemesi gerektiğini oldukça iyi bilirler. Bu yüzden bu konularda hiçbir zaman için başına iş açılmaz.

Popüler olmayı, kendisine ilgi duyulmasını çok sever. Bu popülerliğin uzun süre devam etmesi için elinden geleni yapar. Arkadaşlarına bir şeyler ısmarlar, onları dinler, kendi sırlarını paylaşır, aileleri ile tanışır, onlara yemekler ısmarlar ve hatta hazırlar. Sevmek ve sevilmek onun için çok önemlidir.

İkizler burcu erkeği neşeli, nazik cana yakın bir insan olduğu için çok beğenilir. O tam anlamıyla aranılan bir tiptir. Eğlencenin kalbinde olmayı sever. Her zaman gülümsediği için yanında kendinizi kötü hissetme ihtimaliniz neredeyse yoktur. Partilemeyi sevdiği için sizinle her türlü şeyi yapmaya hazır olacaktır. Bir yerlerde eğlendikten sonra parkta da koşabilir, sizinle sakince bir yerlere kahve içmeye de gidebilir. Her türlü aktiviteyi yapmaktan kaçınmaz.

Sürpriz yapmayı çok sever. Elinde bir çiçekle de çıka gelebilir, bir evcil hayvanla da. Sürprizlerin adamıdır. Sevdiği sürece para harcamaktan kaçınmayacak, hediyelere ve değer verdiği şeylere para saçacaktır. Aynı zamanda kendisine hediye alınmasından çok hoşlanır. Eğer onun kalbini çalmak istiyorsanız mutlaka minik de olsa hediyeler vermelisiniz. Bunların hepsini sizin için artı puan olarak kullanır. Kendinizi geri çektiğiniz ve keşfedeceği yeni şeyler olduğunu bildiği sürece sizden vazgeçmeyecektir.

 

Yorum yazın

Tüm blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilir
You have successfully subscribed!
This email has been registered
ico-collapse
0
Son Baktıkla-rınız
ic-cross-line-top
Top
ic-expand
ic-cross-line-top