Balık Burcu

0 yorum

Balık Burcu Özellikleri

20 Şubat- 20 Mart

Balık Burcunun Genel Özellikleri

En Son Burç

Balık burcu, en son burç olarak, kendinden önceki 11 burçtan da özellikler almıştır. Merhametli, anlayışlı, hassas, duygusal ve fedakardır. Herkesle çok iyi anlaşır. İnsanları anlamak, sorunlarına çare bulmak ve yardım etmek, hayattaki en önemli amaçları arasındadır. Mütevazi yapısı sayesinde herkes tarafından sevilir. Duyguları ve hayalleri ile yaşar. Mantığı ve duyguları sürekli birbiriyle çatışır. O bir an mutluluktan havalara uçarken, bir sonraki an üzüntünün dibine vurabilir. Biraz fazla melankoliktir. Sık sık duygu değişiklikleri yaşar, bu da onu dengesizleştirir ve diğer insanlar tarafından anlaşılmasını zorlaştırır.

Hassas ve Hayalperest

Balık burcu çok hassas ve dış etkenlerden çok çabuk etkilenen bir burçtur. Sezgileri çok güçlüdür. İnsanlarla ve onların sorunlarıyla o kadar ilgilidir ki, bazen bunlar kendi sorunlarıymış gibi davranır. Çoğu zaman kendi problemlerini bile başkaları için göz ardı edebilir. Bundan dolayı kendi isteklerini hep ikinci plana atar. İnsanların olumlu ve olumsuz duygularını çok rahat kendine çeker. Karşısındaki kişinin sorunlarını hallettikten sonra bile sıkıntılarını üzerinden atamaz. Bundan dolayı, bazen insanlardan uzaklaşır ve kendini toparlayabilmek için yalnız kalmayı tercih eder. Biraz toparlandıktan sonra, tekrar insanlara yardım edebilmek için ortaya çıkar.

Çok hayalcidir. Bazen gerçek hayattan kopabilir. En huzurlu olduğu yer, iç dünyası, doğa ve sanatsal etkinliklerdir. Hayatın acı gerçeklerine karşı kendini savunmasız hisseder, bunlarla yüzleşmek ve kabullenmek ona çok zor gelir. İşte böyle durumlarda, iyice hayal dünyasına çekilir. Üzüntülerden kendini soyutlar. Onun dostları için yapamayacağı fedakarlık yoktur, bazen aşırıya kaçsa ve insanlar tarafından kullanılsa bile bunu pek umursamaz, aynı şekilde insanlara yardım etmeye devam eder.

Uyumlu Balık

Bu burcun insanı, kolaylıkla bütün ortamlara uyum sağlayabilir. Herkesle iyi geçinir. Çok kararsız ve hoşgörülü olduğu için bazen zarar görebilir. Balık burcu, kendine çok güvenmez. Bireyselliği çok gelişmemiştir. Karamsarlığını azaltabilmek için daha iyimser ve olumlu olmaya çalışması ve hayata biraz daha mantığıyla bakması gerekir. İnsanların onu anlamadığını düşünüp, mutsuz olur. Sezgileri diğer burçlara göre çok kuvvetlidir. Çok gizemli ve esrarengiz bir burçtur.

Balık burcu, hayatının her alanında olduğu gibi, aşkta da sevdiği insana çok derinden bağlanır. Çok romantiktir, aşk onun hayatındaki en önemli unsurdur. Sevdiği için herşeyi yapar. Aşk yoksa, hayatı sıkıcı olur. Her zaman aşk peşindedir. Sevdiği kişiyi yüceltir, onun kusurlarını ve gerçek karakterini görmek istemez. Aşk konusunda da hayalperesttir. Bir balığın sevgilisi, onun için dünyanın en müthiş insanıdır. Bazen sevdiklerinin gerçek yüzünü görüp, büyük hayal kırıklıkları yaşar ama hemen toparlanıp, yeni aşklar peşine düşer. Evlendiği zaman, çok duygusal, romantik ve sadık bir eş olur. Hayatını tam anlamıyla eşine adar. Hayatını birleştirdiği kişinin mutluluğunu, her zaman kendininkinden önde tutar.

Madde Madde Balık Burcu

Grubunuz: Su, negatif

Burcunuz: Dişi

Üstün Olduğunuz Konular: Başkalarına karşı ilgi ve şefkat

Sizi Siz Yapanlar: Rahatlık ve huzur

İstedikleriniz: Huzur

Amacınız:  Servete ve mutluluğa ulaşmak

Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Kendi değerini küçümsemek

Taşınız: Akuamarin

Renkleriniz:  Deniz mavisi, Türk yeşili, yeşil, gümüş rengi

Uyumlu Eşiniz: Boğa, Yengeç ve Oğlak

Balık Burcu Kadını

Balık burcu kadını genellikle çok güzel ve çekicidir. İyi huyları, neşeli, yumuşak ve sempatik tavırları ile insanlar tarafından çok çabuk sevilir. Hırslıdır, çoğu zaman istediğini elde eder. Her zaman, her ortamda en iyi olmak ister ve bunun için durmadan çalışır. Toplum içinde dikkatleri üzerine toplamak onun için çok önemlidir. Çok duygusal ve romantiktir. Evcimen ve huzur arayan yapısı sayesinde, evde vakit geçirmeyi çok sever. Dostlarına ve ailesine çok düşkündür. Bu burcun kadını, bazı zamanlar çift karakterli gibi davranabilir. Bir an yaptığını bir sonraki an çok gereksiz görebilir. Her zaman güzel giyinir ve bakımlıdır. Kendi ile gurur duyar.

Bu burcun kadını rahatına çok düşkünüdür. Güzel olan her şeyden faydalanmak ister. İş hayatını çok fazla sevmez ve zora gelemez. Eğer mecbur değilse çalışmak yerine evinin kadını olmayı tercih eder. Sezgileri çok kuvvetlidir. O, gerçek bir kadındır. İçinde fırtınalar kopsa da hiçbir zaman nazik ve zarif tavırlarından vazgeçmez. Kendine güveni tamdır. Çevresindeki kadınlar arasında en iyisi olduğunu düşünür. Sahip olmadıklarına karşı çok kıskançtır. Her şeyin en iyisinin onun olmasını ister. Kıskanç yapısına, bir de hırsı eklenince, sahip olamadığı şeyleri görüp karamsarlığa kapılır.

Balık kadını çekici ve beğenilen bir kadındır. Aşka çok düşkündür. Aşk onun için hayatın en vazgeçilmez parçasıdır. Aşık olduğu zaman, kendine güveni artar, hayatı daha hevesle ve mutlulukla yaşar. Sevgisine karşılık görmezse, çok üzülür ve hemen içine kapanır çünkü o sevilmemeyi kabul etmez, kendine güveni sayesinde herkesin onu seveceğine emindir. Her zaman istediğini elde ettiği için, aşk hayatında da aynı tavrı sergiler. O, ne yapıp, ne edip istediği insanı elde edecektir. Ancak kendisini elde etmek pek kolay değildir. Bir anda ellerinizden kayıp gidebilir. Onunla, hayallerini paylaşabilecek, nazik ve sabırlı bir insanla birlikte olmak ister. Balık kadını çok kırılgandır, partnerinin her zaman ona çok dikkatli ve yumuşak davranmasını bekler. Partneri her zaman onu el üstünde tutmalı ve iltifatlara boğmalıdır.

Bu burcun kadını, bir insana bağlandığı zaman, tam anlamıyla bağlanır ve sevdiğinin her istediğini yerine getirir. O bir kez sevdi mi, dünyada onun partnerinden daha iyisi ve mükemmeli yoktur. Çok kıskanç olduğu için, sevgilisine karşı çok sahiplenen tavırlar sergiler. Bazen bu kıskançlıkları çok abartıp, karşısındaki insanı bunaltabilir. Evcimen olduğu için tam bir ev kadını olacaktır. Hayatını eşine adayabilir. Eşinin de onu sevdiğine inandığı zaman çok sadık ve tutkulu olur. İlişkisi için yapamayacağı şey yoktur. Eşini ve çocuklarını sonuna kadar sahiplenir. Harika, sevecen ve fedakar bir anne olur.

Balık Burcu Erkeği

Balık burcu erkeği nazik, uyumlu, iyimser ve hayalcidir. O burçlar arasında en hassas olandır. Sürekli başkalarını mutlu etmek ister. Düzenli yaşamaktan ve sorumluluk almaktan fazla hoşlanmaz, budan dolayı bazı zamanlar savurgan olabilir. İstediği gibi hareket etmekten ve yaşamaktan keyif alır hatta bazen hayata karşı fazla umursamaz davranır. Çok hayalcidir. Bazen gerçek dünyadan kopabilir ve kendi hayal dünyasında yaşamaya devam edebilir. Çok pratik zekalı olduğu için girdiği her işte başarılı olur. İyi niyetli ve dürüst olduğundan, herkesi de öyle zanneder ve insanlara hemen güvenir. Herkesi olduğu gibi kabul eder. İnsanlara karşı kötü duygular ve hırs beslemez.

Bu burcun erkeği kısıtlanmayı hiç sevmez. Güzel olan her şeyi çok beğenir ve arzular. Yaratıcı, duyarlı ve çok fedakardır. Çok hayalci olduğu için, yaşadığı hayatı da hayallerindeki hayata benzetmeye çalışır. Onun sahibi olduğu şeyler, hayal kadar güzel olmalıdır. Aslında çok çalışkan olmasa da, hayal ettikleri uğruna hiç yorulmadan çalışıp, çabalayabilir. Bazen kendi kurduğu dünya içinde kaybolup, içine kapanabilir. Bir süre sonra tekrar, hayaller kurup, bunları gerçekleştirebilmek için gerçek dünyaya dönecektir.

Balık erkeği sevmek ve sevilmek ister. Sevilmediği anladığı anda, o ortamdan uzaklaşabilir. Genelde hayranlık duyduğu insana aşık olur. Aşk onun için olmazsa olmazdır. Birilerini ilk gördüğü anda aşık olduğunu düşünebilir. Çok romantiktir. Sürekli hayalindeki insanı bulduğunu zanneder ve bir süre sonra yaşadığı hayal kırıklıkları sonucu fikrini değiştirip, yeni bir aşk aramaya devam eder. Aslında şıpsevdi değildir, sadece hayalindeki insanın peşindedir. Aradığı kişiyi bulduğu anda çok sadık ve tutkulu bir partner olacaktır. Partnerini onun kadar mutlu eden erkek bulmak zordur. Onun yaratıcılığı destekleyen, hayallerini paylaşan ve güzelliklere düşkün bir partner ister. Bakımlı ve kültürlü bir insan onun için idealdir. Sevdiği insanı mutlu etmek için tam bir romantik ve mükemmel bir aşık olur.

Bu burcun erkeği, kendini destekleyen bir eş ister. Çok kıskançtır ve bu kıskançlıklara katlanamayan birisi ile asla birlikte olamaz. Eşini, onunla birlikte hayallere dalmasını ve hayatın güzelliklerinden yararlanmasını ister. Kendisi açık sözlü olduğu için, eşinden de aynı dürüstlüğü bekler. Kendisini ve derin duygularını anlayan bir insanla ömrü boyunca çok mutlu bir birliktelik yaşar. Bir kere, sevip bağlandı mı, dünyadan onun eşinden daha güzeli yoktur. Eşini lüks ve güzellikler için de yaşatmak için her şeyi yapar. Balık erkeği çocuklarına ve eşine düşkün, sadık, düşünceli ve ömür boyu fedakar bir eş olacaktır.

Page created using Blog & Page Builder by Reputon

Yorum yazın

Tüm blog yorumları yayınlanmadan önce kontrol edilir
You have successfully subscribed!
This email has been registered
ico-collapse
0
Son Baktıkla-rınız
ic-cross-line-top
Top
ic-expand
ic-cross-line-top