Akrep Burcu

Akrep Burcu

23 Ekim- 22 Kasım

AKREP BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

 • Grubunuz:  Su, negatif
 • Burcunuz:  Dişi
 • Üstün Olduğunuz Konular: Sezgi, güç, cazibe, cesaret
 • Sizi Siz Yapanlar: Güçlü duygular, dostluk, anlayış, tutku, yaratıcılık
 • İstedikleriniz: Hayatın her alanında güçlü olmak
 • Amacınız: Hayat boyu zenginlik
 • Üstesinden Gelmeniz Gereken Huyunuz: Kıskançlık, acımamak ve ihmal etmek
 • Gününüz: Salı
 • Taşınız: Topaz
 • Renkleriniz: Koyu kırmızı ve siyah
 • Uyumlu Eşiniz: Balık ve Yengeç
 • Meslekleriniz: Yönetici, organizatör, endüstri lideri, komutan, satış yöneticisi, müdür, operatör, dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı, sosyal hizmetler uzmanı

Akrep burcu, cazibeli, seksi, hırslı ve güçlü sezgilere sahip bir burçtur. Bu sezgiler yüksek analiz kabiliyeti ile birleşince, bir Akrebi kandırmak hiç de kolay değildir. Ayrıca bu özellikleri sayesinde, hedeflerini koyar ve her zaman girdiği işlerde başarılı olur. Çok duygusal olduğu halde asla duygularını belli etmez. Gizemlidir, onun ne düşündüğünü ve hissettiğini çoğu zaman anlamayabilirsiniz.

Genellikle çok inatçı ve sabit görüşlüdür. Onu, verdiği bir karardan döndürmek imkansızdır. Değerlerine, düşüncelerine ve sevdiklerine çok bağlıdır. Bir insana güvenmesi çok zaman alır çünkü her zaman kişilere paranoyakça ve şüpheli yaklaşır, güvendiği anda yavaş yavaş, kendisini açmaya başlayacaktır.

Akrep insanı, çok kıskanç ve sahiplenici olur. Sürekli her şeyin onun kontrolü altında olmasını ister. Duyguları her zaman çok yoğun yaşadığı için, çok tutkulu ve çekicidir. Bir akrebi her zaman bakışlarından tanıyabilirsiniz. O, size baktığı zaman, sanki içinizi okuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ne kadar sakin görünse de içinde büyük bir enerji ve tutku vardır.

Cazibesi ve seksiliği ile karşısındaki insanı kolayca etkiler ve çemberine alır. Çok gizemlidir, onu gerçekten tanıdığınızı zannettiğiniz zamanlar size çok şaşırtabilir. O, izin vermediği sürece, onunla, ilgili hiç bir şey öğrenemezsiniz. Çevresini yönetmeyi sever.

Akrep insanı, her zaman ya hep ya hiç mantığı ile yaşar. Severse tam sever ve sevdiğine kendini adar. Nefret ederse de, onu bu düşüncesinden döndürmek imkansızdır. Kimse bir akrep burcunun nefretini kazanmak istemez. O, hep uçlarda dolaştığı için nefreti de çok yıkıcı olur.

Eğer onu aldattıysanız veya güvenini sarsacak bir hareket yaptıysanız, mutlaka sizden intikam almanın yollarını arayacaktır ve hayatı boyunca yaptığınızı asla unutmayacaktır. Akrep insanı, sürekli her şeyi yıkıp, tekrar yeniden yapabilir. Her zaman yeniden yaratmaya gücü vardır. Bu yenilenme ve dönüşüm gücü, onu çok özel kılar. Kendine karşı acımasızdır, her zaman gerçeği bilmek ister ve başkalarının düşüncelerini umursamaz.

Akrep burcunun sezgileri çok kuvvetlidir.

Onun içine bir şey doğuyorsa, muhtemelen doğrudur. Bu güçlü sezgileri sayesinde her zaman kendi için en iyi kararları verir. Kafası çok çalışır. Çok dayanıklı, azimli ve çalışkan olduğu için de her türlü engeli aşmak için kendini zorlar. Yorulmak nedir bilmez. Enerjisini doğru alanlarda kullanırsa, her işte çok başarılı olur ve hedeflerine kolayca ulaşabilir.

Akrebin sınırları yoktur. O, arzuları ile yaşar. Her şeyi tam yaşamak ister. Cinsellik hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Her konuda olduğu gibi cinsellik konusunda da çok tutkuludur. Cinsel yaşamı istediği gibi değilse, mutsuz olur ve başka arayışlara girer. Bazen aşk ile cinselliği birbirine karıştırabilir. Flört etmeyi çok sever. Her ilişkiye ciddi niyetle başlasa da, aradığı kişiyi bulana kadar sürekli sevgili değiştirir.

Aslında akrep tam bir aşk insanıdır. Gerçekten severse, müthiş bir aşık olur ve ömür boyu sevdiği kişiye sadık kalır. Onun için bir ilişkide en önemlisi güvendir. Bu yüzden gönül ilişkilerinde çok seçicidir. Dürüst bir insanla beraber olmak ister. Karşısındaki insana güvendikten sonra tam olarak kendisini açar ve partneri için yapamayacağı fedakarlık kalmaz.

Aldatmayı asla affetmez, hatta bazen partnerinin ufak hatalarda bile, pişman olacağını bile bile gemileri yakabilir.

Akrep insanı,ilişkinin başlarında kendini biraz geride tutsa da, güvendiği zaman kendini tamamen partnerine adayacaktır. Ona, ömür boyu sevgisini verecek, onu koruyacak, kollayacak ve sadık olacak birini bulduğu zaman evlenmek ister. Evliliklerde çok koruyucu ve sahiplenici olur. Yönetilmekten ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. O, ömrü boyunca eşini ve çocuklarını sevecek. Onlar için her şeyi yapacaktır.

AKREP BURCU KADINI

Akrep burcu kadını cazibeli, çekici, hoş sohbeti ve yumuşak tavırları ile insanları kolayca etkileyip, kendine aşık edebilir. Aslında bu yumuşak tavırların altında, yoğun duygular, tutku ve kibir yatar. Her konuda çok azimli ve hırslıdır. Bu azim ve hırs, bir de zekasıyla birleşince, yapamayacağı iş yoktur. Çok gururludur, bildiğinden asla şaşmaz ve inanmadığı konularda taviz vermez. Buna rağmen çok iyi niyetlidir ve sevdiği insanlar için elinden gelen her fedakarlığı yapmaya hazırdır.

Bu burcu kadını, her şeyi sonuna kadar yaşamak ister. Onlar için az diye bir kavram yoktur. Bir şey ya tam olmalıdır ya da hiç olmamalıdır. Bu ikili ilişkilerinde de geçerlidir. Arkadaşlarından mükemmel olmalarını ister. Onun için, dostları ve sevgilisi güçlü olmalıdır. Bundan dolayı bazen hayal kırıklığına uğrayıp, içine kapanabilir. Dostluk onun için çok önemlidir. Her zaman etrafında iyi dostları vardır. İkili ilişkilerde en tahammül edemediği şey yalandır. Yalan söyleyen insanlarla asla ilişki kurmaz veya hemen bağlarını koparır. O, çok dürüsttür ve herkesten de aynı dürüstlüğü bekler.

Akrep kadını çok kıskançtır. Sadece sevdiği insanları değil, sahip olamadığı şeyleri de kıskanır. Bu kıskançlık, kötü niyetinden değil, arzularının ve tutkusunun çok derin olmasındandır. O, bir şeyi istiyorsa elde etmelidir. Aksi takdirde hırsı ve inadı yüzünden, kendini harap eder.

Akrep burcu kadını, zekası, çalışkanlığı, güçlü sezgileri ve hırsı sayesinde de neredeyse istediği herşeyi elde eder.

Gururlu ve cesurdur. İnançlarının peşinden gider ve asla kendinden taviz vermez. Başarısızlık diye bir seçeneği hiçbir zaman kabul etmez. İstediği olana kadar çabalar. Çok şüphecidir ve zor güvenir. Ona yapılan hiçbir iyiliği unutmadığı gibi, kötülüğüde unutmaz. Ona bir kötülük yaptıysanız, ilk fırsatta, onun öfkesinden nasibinizi alırsınız. Asla susmaz ve her zaman hakkını savunarak, intikamını alır.

Akrep burcu kadını, bir ilişkide öncelikle sevgi, saygı ve güven ister. Partnerine karşı aşırı kıskanç ve sahiplenici olacaktır. Güçlü ve akıllı erkekler onu etkileyebilir. İlişkinin başlarında paraya ve güce çok önem verecektir. Partnerinin bütün kusurlarını tek tek inceleyecektir. Fakat bir aşık oldu mu, o kusurlar bir anda yok olur ve onun erkeği, dünyanın en mükemmel erkeği olur. Bir sevdi mi, hiçbir şeyi gözleri görmez, partnerini mutlu etmek için dünyanın en mükemmel kadını olur. Karşılığında tek beklediği de sadakat ve sonsuz sevgidir. Akrep kadını aldatılmayı asla kabul etmez.

Zaten o hayatta her şeyin üstesinden gelen biridir, aldatılmanın da üstesinden gelip, sizi anında silecektir. Kendine güvenli ve gizemli yapısı, onu daha da çekici yapar.

Akrep burcu kadını evlendiği zaman, tam bir ev kadını olacaktır. Kendini eşine ve çocuklarına adayacaktır. Sorumluluklarını her zaman yerine getirecektir.

Aynı zamanda her zaman kendi kendine yetecektir. Çocuklara çok düşkün olmasa da, çocuk sahibi olduğu zaman mükemmel bir anne olur.

 

 

 

AKREP BURCU ERKEĞİ

Akrep burcu erkeği arzulu, etkileyici ve çekicidir. Herkesi kolaylıkla kendine hayran bırakır. Bakışları, tavırları ve konuşmaları ile insanları çok rahat etkileyebilir, bu yüzden biraz kendini beğenmiştir. Onu hemen keskin bakışlarından tanıyabilirsiniz. Kendilerine tarz bir çekicilikleri ve pratik bir zekası vardır. Sorunları kolayca çözer. Aklına koyduğunu mutlaka yapar. Her zaman neşeli görünse de aslında içten içe çok karamsardır. İçinde duygu fırtınaları kopar. Yemek, alkol, cinsellik gibi zevklere aşırı düşkündür. Bu yüzden kolayca bir şeye bağımlı olabilir. Çok duygusal olsa da, dışarıya karşı sert bir tavır sergiler. Duygularını asla belli etmez.

Lükse çok düşkündür. Her şeyin en iyisini ister. Onun için en iyilere sahip olmak bir güç göstergesidir. En iyi evlerde oturup, en iyi kıyafetleri giyip, en iyi sevgiliye sahip olmak onun için bir amaçtır. Bencil olduğu için genelde sevdiği ve güvendiği insanlar dışındakilere çok fazla fedakarlık yapmaz.

Akrep erkeğinin öfkesi ve inadı çok yıkıcıdır. İnsanlarla genelde iyi ilişkiler içinde olduğu halde, kabul etmediği bir durumla karşılaştığı zaman bir kaplana dönüşebilir. Herkese ve her şeye karşı şüphecidir. İnsanlara kolay kolay güvenmez.

Eleştirilmekten hoşlanmaz. Açık sözlü ve güvenilir olduğu için, bu özellikleri taşıyan insanlarla dost olmayı tercih eder. Çevresinde çok insan olduğu halde aslında içten içe yalnızlık çeker.

Akrep erkeğinin hayatına çok insan girer, çıkar. Akrep erkeği ile birlikte olmak çok da kolay değildir. O, partneri ile gurur duymak ister. Karşısındaki insanın kendi gibi güçlü ve tutkulu olmasını ister. Aşık olması çok zordur ama bir sevdi mi tam sever. İkili ilişkilerde kontrolün onda olmasını ve eşinin ona boyun eğmesini ister. Aşırı sahiplenici ve kıskançtır. Bazen bu huyları yüzünden birlikte olduğu insanı hayatından bezdirebilir.

Ona yalan söylemek neredeyse imkansızdır. Analiz yeteneği ve sezgileri çok geliştiği için, hemen yalanları ortaya çıkarır. Onu aldatmak yürek ister çünkü böyle bir durumu hemen ortaya çıkarıp, hayatınızı zindana çevirir.

Akrep erkeği, bir evlendi mi, eşine çok sadık bir erkek olacaktır. Her şeyin en iyisini istediği için, eşine de her şeyin en iyisini sunmaya çalışır. Bu burcun erkeği, evliliklerde arzulu, tutkulu, sadık ve fedakar olur. Eşi için her şeyi yapar. Çok sevecen bir baba olur. Bunun karşılığında eşinden özveri, sadakat ve vefa bekler.

Bloga dön

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.